Translate

czwartek, 30 marca 2017

13. Wielkanocna z wiankiem

Dzisiaj 30 Marzec więc czas na kolejna mapkę na blogu The Scrappy Sketches. Po raz kolejny mamy bardzo fajną i łatwą mapkę, idealną do kartek świątecznych. Sami sprawdźcie TUTAJ. Ja postanowiłam zrobić troszkę nie tradycyjną kartkę świąteczną... bardziej wiosenną aniżeli wielkanocną ale taki pomysł chodził mi po głowie. Zrobiłam też krótki tutorial jak taką kartkę zrobić więc do nożyczek marsz!!! :)
TUTORIAL
Zaczynamy od baz. Moj kartka ma wymiar 11x16 cm. więc bazy docinamy odpowiednio: mniejsza - 10x15 cm i większa - 10,5x15,5 cm. Przyklejamy i delikatnie traktujemy gesso lub pastą strukturalną. Suszymy.


Następnie nadajemy kolor używając farb akrylowych, farbek wodnych, mistów czy ecolin... co tam macie pod ręką. Moja kartka będzie w różu i żółci więc takie kolory ecoliny wybrałam. Suszymy.


Ręcznie lub maszynowo zszywamy bazy. Nie jest to obowiązkowe ale ja bardzo lubię efekt jaki dają szycia... no i baza robi się niec sztywniejsza. Możecie wziąć biały marker lub pisak i narysować linie, kreski co tam się wam podoba. Ja talentu do rysowania nie mam więc tego nie robię ;)


Żeby dopasować kartkę do mapki różową dratwę przykklejam do bazy za pomocą kleju na gorąco. Z papierowej trawy w kolorze zielonym zrobiłam wianek i przykleiłam go do bazy. Możecie go również zrobić z dratwy, sznurka, linki itp.A teraz najlepsza część... dekorowanie. Moja koncepcja to kwiaty tylko po jednej stronie wianku. Wybieram 3 kwiaty różnej wielkości i w kolorach kartki i przyklejam...zawsze na kleju na gorąco. Staram się nie mieszać za wielu kolorów, zasada to max.3 kolory plus niewielka ilość kolorów neutralnych. Inaczej zrobi się kolorystyczny misz masz :)


Zaklejamy kilkoma małymi kwiatuszkami ślady po kleju i puste miejsca żeby zrobiła się spójna kompozycja. Dodajemy co tam jeszcze chcemy dodać...listki, kulki, sznurki itp.


I ostatni szlif... motylki żeby było bardziej wiosennie, modne ostanimi czasy cekiny, mini klamerki (bo czegoś mi z tej strony brakowało) i oczywiście napis.
2 komentarze: